Rolniku, czy złożyłeś wniosek na wymianę dachu?

Profilex Gostyń - pokrycia dachowe > Nowości > Rolniku, czy złożyłeś wniosek na wymianę dachu?
Dodano: 18 grudnia 2023

Rolniku, czy złożyłeś wniosek na wymianę dachu?

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. odbędzie się drugi nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z azbestu w gospodarstwach rolnych.

Kto może skorzystać

Wsparcie skierowane jest do tych rolników, którzy jeszcze nie skorzystali z dofinansowania na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach I naboru wniosków.

Formularz elektroniczny

Nabór odbędzie się z wykorzystaniem formularza elektronicznego na Platformie Usług Elektronicznych (https://epue.arimr.gov.pl/)

Zasady wsparcia

Wsparcie udzielane jest na wymianę pokrycia dachu z azbestu na budynkach służących do produkcji rolniczej. Wysokość wsparcia wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu. Wsparcie przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego pokrycia dachu.

Uproszczenia

W tegorocznym naborze wniosków wprowadzono istotne uproszczenia tj.:

  • umożliwiono przyznanie wsparcia do wymiany pokryć dachowych na budynkach służących do produkcji rolniczej położonych również w gminach miejskich;
  • zmniejszono liczbę załączników do wniosku;
  • wydłużono termin dla wnioskodawców na uzupełnienie wniosku/złożenie wyjaśnień, z 7 do 14 dni;
  • wprowadzono bardziej precyzyjne zawiadomienia wysyłane do wnioskodawców m.in. o potrzebie uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie MRiRW oraz ARiMR.

* Informacje pobrano ze strony Wymiana pokryć dachowych – rusza II nabór – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Uzyskaj

Bezpłatną wycenę